Sweet Dreams

Un forum RPG, d'oh! =]]

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Praf si multe carti...

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Shiba-san

Data de înscriere : 01/02/2010

MesajSubiect: Praf si multe carti...   Lun Feb 01, 2010 3:17 pm

Eram curios in legatura cu ce se afla in podul academiei, asa ca m-am dus o data dupa ore acolo. Evident ca erau multe carti, podeaua scartaia, la fel si usa si totul era plins de praf. Cred ca nu mai intrase nimeni acolo de mult timp. M-am indreptat spre un morman de carti si m-am asezat pe vine, citind titlurile lor. Plictisitoare. Multe dintre ele erau foarte vechi si copertele lor erau gata sa cada.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Lee Je Eun

MesajSubiect: Re: Praf si multe carti...   Lun Feb 01, 2010 3:23 pm

Usa de la pod se deschise pentru a doua oara. Iu intra cu o lantera in mana. Venise sa caute un album cu poze pe care-l lasase acolo.
Mergea incet si cu multa atentie, ocolind fiecare cutie si obiect ce statea pe jos. Stia ca e in stare sa se impiedice in orice moment, sa cada si sa pateasca ceva, asa ca era atenta.
Sus In jos
Lee Me-Yeong

MesajSubiect: Re: Praf si multe carti...   Lun Feb 01, 2010 3:25 pm

Evident ca chiulisem de la ore in ziua aceea si petnru a nu ma prinde profii m-am decis sa ma duc in pod. Mereu ama vut probleme cu profii din cauza ca lipseam de la ore. Niciodata nu mi-a placut scoala. Am deschis usa podului si am intrat. Podeaua scartaia sub picioarele mele, iar praful ma facea sa tusesc. Inteligenta miscare, mi-am zis. Am mai facut cativa pasi, apoi m-am oprit pentru ca l-am vazut pe tipul de la magazin. Statea pe vine si se uita la nsite carti. M-am intors cu spatele si am incercat sa ma abtin sa nu mai tusesc.
Sus In jos
Lee Je Eun

MesajSubiect: Re: Praf si multe carti...   Lun Feb 01, 2010 3:40 pm

Iu nu observa ca mai erau si alte persoane acolo. Isi continua drumul pana ce ajunse la o cutie. Sufla peste ea ca sa indeparteze praful, insa acesta ii veni in fata si ea incepu sa tuseasca.
" Firar! " Dupa ce se mai linisti deschise cutia si incepu sa caute prin ea albumul.
Sus In jos
Shiba-san

MesajSubiect: Re: Praf si multe carti...   Lun Feb 01, 2010 3:40 pm

Dintre toate acele carti, am ales una care aprea ceva mai interesanta. Am luat-o cu grija din morman si m-am indreptat spre imitatia de canapea care era acolo. Era foarte prafuita, nu ma puteam aseza pe asa ceva, asa ca mi-am scos batista cea mare si am intins-o pe o portiune de canapea, iar eu m-am asezat pe ea. Am deschis cartea si am inceput sa citesc.
Sus In jos
Lee Me-Yeong

MesajSubiect: Re: Praf si multe carti...   Lun Feb 01, 2010 3:43 pm

Dupa ce mi-am revenit si nu am mai tusit, m-am intors cu fata spre locul unde il vazusem pe tip, dar nu a maif ost acolo. L-am observat pe canapea, citind. Aveam de gand sa intru in vorba cu el, dar parea foarte greu de abordat si nu prea stiam ce sa-l intreb. Mi-am scuturat hainele, mi-am indreptat spatele si m-am indreptat elegant spre el. Cu fiecare pas pe care il faceam deveneam tot mai tensionat. Cand am ajusn in fata lui, mi-am dres glasul si l-am intrebat:
-Ma scuzati ca va intrerup din citit, dar as dori sa va intreb, ce carte cititi?
Sus In jos
Shiba-san

MesajSubiect: Re: Praf si multe carti...   Lun Feb 01, 2010 3:50 pm

Ma inselasem. Cartea era foarte plictisitoare, era multa vorbarie, fara sa spuna nimic. Nu-mi transmitea nimic. Am auzit cum cineva isi dregea glasul si niste adidasi barbatesti in fata mea. Mi-am ridicat privirea spre tip. Ce limbaj... Dar charisma lui nu imi arata ca era ca mine. Mi se parea ca se prefacea. I-am aratat coperta cartii ca sa citeasca titlul.
Sus In jos
Lee Je Eun

MesajSubiect: Re: Praf si multe carti...   Lun Feb 01, 2010 3:53 pm

In cele din urma gasi albumul. Il desfacu si privi primele trei poze, apoi il lasa jos cand observa ceva: o chitara. Parea cam veche si era cam prafuita, dar inca functiona. O lua in brate si incerca sa o acordeze putin.
Sus In jos
Lee Me-Yeong

MesajSubiect: Re: Praf si multe carti...   Lun Feb 01, 2010 3:58 pm

In loc sa-mi spuna titlul cartii, tipul mi-a aratat coperta pentru a citit titlul. M-am holbat o vreme la coperta cartii pentru ca nu stiam ce sa-i spun. Brusc, mi-am dat seama ca citisem cartea, dar nu stiam daca il interesa. Am deschis gura sa zic ceva, dar inchis-o iemdiat pentru ca stiam ca urma sa ma balbai. Dupa putin timp l-am intrebat:
-Ce parere aveti despre carte? Din cat ati citit pana acum?
M-am uitat la cat citise. Mi-am dat seama ca nu citise mai mult de zece pagini. Ce parere sa-ti faci dupa zece pagini? Ce intrebare tampita am putut pune. Niciodata nu gandeam intrebarile.
Sus In jos
Lee Je Eun

MesajSubiect: Re: Praf si multe carti...   Lun Feb 01, 2010 3:59 pm

Off topic: Hey vreti sa va las singuri? Oricum vad ca sunt cam invizibila pe aici xD macar sa-mi ziceti sa nu ma mai chinui sa scriu^^"
Sus In jos
Shiba-san

MesajSubiect: Re: Praf si multe carti...   Lun Feb 01, 2010 4:03 pm

ooc: nu, chiar acu vroiam sa zic de chitara

bic: -Plictisitoare, i-am spus. Multa vorba si nimic de spus.
Incerca sa isi mentina o atitudine eleganta, ca si cand cine stie ce mare om ar fi fost el, dar stiam ca nu era asa. Puteam ghici un om bogat, ca mine, cel putin, un om rafinat, dupa fata. Iar el nu era ca mine. Si totusi, de ce vroia sa discute cu mine?
La un moment dat am auzit o persoana cum acorda o chitara. Hm, speram sa termine repede cu acordatul, pentru ca, evident, acordarea unei chitare nu este o melodie, si ce nu este melodie, ma zgarie pe urechi. Macar sa se apuce sa cante.
-Ati citit-o? l-am intrebat pe tip, in timp ce urmaream atent sunetul chitarei.
Sus In jos
Lee Je Eun

MesajSubiect: Re: Praf si multe carti...   Lun Feb 01, 2010 4:07 pm

Off: Thanks, credeam c'o sa ma goniti : ))
On: Inca putin si termina de acordat chitara. Suna destul de bine avand in vedere de cat de veche era, numai fusese folosita de mult timp. Incepu sa cante o melodie de-a trupei super junior "sorry sorry".
Sus In jos
Lee Me-Yeong

MesajSubiect: Re: Praf si multe carti...   Lun Feb 01, 2010 4:08 pm

Eram sigur ca nu-l ipresionasem cu nimiic pe tip, dar nu vroiam sa renunt. Am auzit cum cineva acorda o chitara, dar nu mi-am intors capul sa vad cine era. Trebuia sa ma mentin. Nu stiu de ce eram asa de hotarat sa intru in vorba cu tipul acela.
-Da, am citit cartea si mi-a placut, dar nu vreau sa spun mai multe pentru ca depinde de gust. Nu tuturor ne place acelasi gen de carti.
Simteam cum ma lua durerea de spate, dar terbuia sa raman drept. Strangeam din pumn pentru a uita de durere. Nu era o durere insuportabila, dar imi era greu sa stau foarte mult drept.
Sus In jos
Shiba-san

MesajSubiect: Re: Praf si multe carti...   Lun Feb 01, 2010 4:13 pm

-Bineinteles.
Cand am auzit ce canta fata aceea, mi-a venit sa ma iau de urechi. De c enu canta si ea ceva... elegant? Ca solistica pe chitara clasica?
M-am uitat la tip. Chiar parea ca se chinuia sa ramana asa drept, dar m-am gandit sa il mai chinui putin asa, sa il fac sa cedeze la un moment dat. M-am ridicat in picioare.
-Shibata ma numesc, dar spuneti-mi Shiba, i-am spus si mi-am intins mana in stilul bogatilor, intrebandu-ma ce avae sa faca acum.
Sus In jos
Lee Je Eun

MesajSubiect: Re: Praf si multe carti...   Lun Feb 01, 2010 4:15 pm

In timp ce canta Iu isi plimba privirea prin pod si in cele din urma ii observa pe cei doi baieti. Totusi asta nu o opri sa cante si continua cantecul, atenta la acorduri, ca nu cumva sa le incurce.
Sus In jos
Lee Me-Yeong

MesajSubiect: Re: Praf si multe carti...   Lun Feb 01, 2010 4:18 pm

Stiam melodia pe care o canta tipa aceea si chiar imi placea, dar tipului nu parea sa-i placa. Nici nu ma mira faptul ca nu-mi placea. Eram sigur ca ascula doar muzica clasica. Totusi, s-a ridicat de pe canapea. A facut-o intr-un mod faorte elegant si cu stil.
-Shibata ma numesc, dar spuneti-mi Shiba, mia zis, intinzandu-mi mana intr-un stil total necunoscut mie.
Stiam ca nu aveam cum sa intind mana asa ca el. Am intins mana asa cum stiam.
-Incantat de cunsotinta, Shiba. Eu sunt... Ma numesc Me-Yeong.
Eram sigur ca o dadusem in bara. Nu creeam ca tipul era interesat de un sarac ca mine, eram sigur ca asa ma considera.
Sus In jos
Shiba-san

MesajSubiect: Re: Praf si multe carti...   Mar Feb 02, 2010 4:31 am

Chiar nu stia cum sa se poarte, astfel icnat sa cred ca merita sa-mi pierd timpul cu el, dar imi placea ca se straduia din greu sa ma impresioneze, iar asta il facea dragut. Doar pentru simplul fapt ca nu stia nimic, dar se chinuia sa ma impresioneze. Sa ii dau drumul sau sa ma mai joc putin cu el?
-Incantat de cunosinta. Me-Yeong, cred ca avem aceeasi varsta. Cati ani ai, daca nu te superi?
Sus In jos
Lee Me-Yeong

MesajSubiect: Re: Praf si multe carti...   Mar Feb 02, 2010 5:15 am

Nu stiam daca a fost sincer cand mi-a spus ca era incantat decunsotinta, dar nu am vrut sa-mi dau eu cu parerea. Desi nu parea ca ii placea sa dea mana si sa vorbeasca cu cei ca si mine, poate, totusi, in interior era altfel, dar ma indoiam de asta.
-Am douazeci si unu de ani. Dumneavoastra, daca nu va suparati?
Sus In jos
Shiba-san

MesajSubiect: Re: Praf si multe carti...   Mar Feb 02, 2010 5:39 am

Douazeci si unu. Hm, dragut.
-Douazeci si trei. Ma gandeam eu ca suntem cam de aceeasi varsta si cred ca nu mai e necesar sa ne vorbim la plural., ci sa incepem sa ne tutuim, ce spui?
E aiurea sa fii de aceeasi varsa cu cineva si sa ii vorbesti cu "dumneavoastra". Asta se face numai la munca, intre sef si angajat.
Sus In jos
Lee Me-Yeong

MesajSubiect: Re: Praf si multe carti...   Mar Feb 02, 2010 6:18 am

-Da, sigur. Bineinteles, am zis fara sa mai stau pe ganduri.
Niciodata nu mi-a placut sa vorbesc asa de politicos, dar o faceam cand era nevoie sau pentru a impresioan pe cineva.
-Stii... ma intrebam daca ai vrea sa mergem la piscina. Sa ne cunoastem mai bine...
Nici eu nu am fost sigur in legatura cu ce am spus, dar ma gandeam ca ar fi o ocazie buna pentru a ne cunoaste.
Sus In jos
Shiba-san

MesajSubiect: Re: Praf si multe carti...   Mar Feb 02, 2010 6:29 am

Am facut ochii mari cand mi-a pus intrebarea aia. Poftim? Sa ma duc cu el la piscina? Si... "ca sa ne cunoastem mai bine"? Era dus cu pluta?
-Aaa...
Ma itnrebase atat de direct si... Ce naiba? Eram prieteni si nu stiam eu? Sunase foarte ciudat si atat de... direct.
-Sa ne cunoastem mai bine? l-am intrebat, ridicand o spranceana.
Okay, poate tipul era interesat de mine. Totusi, eu nu-mi pierdeam timpul cu oricine, asa ca i-am spus formula:
-O sa vad daca am timp.
Nu conta ca nici macar nu imi spusese cand sa mergem, nu prea aveam de gand sa ma duc. Tipul asta era dubios. Era dragut, dar ma luase prea repede.
Sus In jos
Lee Me-Yeong

MesajSubiect: Re: Praf si multe carti...   Mar Feb 02, 2010 6:35 am

Mi-am lasat capul in jos. "Esti atat de prost! Cine stie cum a interpretat ceea ce i-ai zis" mi-am zis. N-am mai indraznit sa-mi ridicat capul si sa ma uit la el. Stiam ca nu va accepta.
-Imi pare rau pentru ce ti-am zis. Nu a sunat cum am vrut sa sune... Oricum, nu credeam ca...
M-am oprit. NU vroiam sa pun si mai multe paie pe foc.
-Scuze..., dar daca o sa-ti faci intr-o zi timp sa-mi spui.
Evident ca el credea ca sunt gay, dar nu sunt. Sunt bi, nu gay!
Sus In jos
Shiba-san

MesajSubiect: Re: Praf si multe carti...   Mar Feb 02, 2010 12:37 pm

Isi cerea scuze? Si ce in ce mod patetic si le cerea... De ce cersea? Uram cersetorii.
-Nu-i nimic, nu te mai impacienta.
De ce sa imi pierd timpul cu el? Vedeam un singur motiv: pentru ca se chinuia sa ma impresioneze. Mi-am zis ca as mai putea sa il torturez asa la piscina.
-Cand? l-am intrebat. Azi nu pot. Maine, daca vrei.
Sus In jos
Lee Me-Yeong

MesajSubiect: Re: Praf si multe carti...   Mar Feb 02, 2010 12:45 pm

M-am enervat si mi-am bagat picioarele. Mi-am schimbat pozitia si n-am mai stat drept.
-Am tot timpul din lume, i-am zis.
Noi, saracii, mereu avem timp de toti si de toate si trebuie sa suportam toate tampeniile bogatilor.
-Sa-mi spui de la ce ora.
Sus In jos
Shiba-san

MesajSubiect: Re: Praf si multe carti...   Mar Feb 02, 2010 12:50 pm

Cred ca se enervase pentru ca renuntase sa mai stea drept. Hm, doar atat putea sa faca pentru a ma impresiona? Gata, se terminasera bateriile? Daca nu putea sa faca mai mult, atunci nu aveam de ce sa imi pierd timpul cu el. Bineinteles ca aveam si eu timp sa merg la piscina, aveam timp chiar in acea zi, dar un om bogat trebuie sa isi creeze o anumita imagine. Totusi, daca baiatul asta nu avea de gand sa se mai chinuie, eu nu vroiam sa fiu vazut cu el si nici sa imi pierd timpul.
-Nu stiu, spune tu.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Praf si multe carti...   

Sus In jos

Praf si multe carti...
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sweet Dreams :: Academy :: Attic-
Mergi direct la: