Sweet Dreams

Un forum RPG, d'oh! =]]

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

A little gift for a special person

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Lee Me-Yeong

Data de înscriere : 01/02/2010

MesajSubiect: Re: A little gift for a special person   Lun Feb 01, 2010 3:40 pm

M-am uitat nesigur la el. Parfumuri de firma. Nu stiam daca mai aveam.
-In mod normal avem parfumuri de la Armani, Bvlgari, Versace si Kenzo. Haideti sa va arat.
Speram sa mai fie din fiecare macar cate un model. Cand am ajuns la raftul unde erau parfumuri am rasuflat usurat.
-Acestea sunt, iar aici sunt mostrele din fiecare. Daca doriti sa mirositi...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Shiba-san

MesajSubiect: Re: A little gift for a special person   Lun Feb 01, 2010 3:44 pm

Mi-a insirat cateva firme bune. Ma bucuram ca avea atatea, se parea ca aveam sa iau un cadou dragut.
-Da, va rog.
Trebuia un parfum special, scump, care sa miroasa bine si sa fie de calitate, nu puteam sa iau chiar orice. Probabil aveam sa stau o gramada pana sa miros parfumurile, asa cum faceam de obicei.
Sus In jos
Lee Me-Yeong

MesajSubiect: Re: A little gift for a special person   Lun Feb 01, 2010 3:50 pm

I-am intins tipului o mostra in fiecare parfum. Eram nesigur si ma simteam intimidat. Probabil de felul in care arata si se comporta.
-Eu zic ca cel mai bine s-ar potrivi arfumul Armani. Eu asa consider, dar e alegerea dumneavoastra.
Evident ca nu-l interesa parerea mea, dar parfumul acela, dupa mine, mirosea cel mai bine si evident, era cel mai scump,
Sus In jos
Shiba-san

MesajSubiect: Re: A little gift for a special person   Lun Feb 01, 2010 3:54 pm

Am ridicat o spranceana si mi-am luat privirea de inteligent.
-Considerati ca Armani s-ar potrivi cel mai bine la ce?
El nici macar nu stia cui ii luam cadou, ce fel de persoana era si ce gusturi avea. Banuia ca persoana era ca mine. Pf, cat de putine stia despre oamenii bogati si lumea aceasta... Daca esti bogat, nu inseamna ca ai aceleasi gusturi cu alt bogat.
Sus In jos
Lee Me-Yeong

MesajSubiect: Re: A little gift for a special person   Lun Feb 01, 2010 4:00 pm

Mi-am lasat capul in jos si m-am facut mic. N-am fst in stare sa articulez niciun cuvant.
-Ma gandeam ca s-ar potrivi persoanei careia doriti sa-i cumparati cadoul. Imi cer scuze daca m-am bagat ude nu-mi fierbe oala.
Stiam ca nu era bine sa te pui cu bogatii. Ei mereu aveau pile si relatii.
Sus In jos
Shiba-san

MesajSubiect: Re: A little gift for a special person   Lun Feb 01, 2010 4:08 pm

-Nu, nu v-ati... bagat.
Cat uram cuvantul asta "a baga". Mi se parea atat de vulgar, de brutal, de salbatic...
-Dar ati spus ca parfumul s-ar potrivi cel mai bine si nu am inteles la ce.
Am luat o mostra dintr-un parfum si am mirosit-o. La fel am facut si cu celelalte. Dupa cum spusesem, mi-a luat mult timp pana sa ma decid. Toate miroseau bine, dar, pana la urma, am ales Armani. Evident, parfumul de la care plecasem si despre care gandisem ca nu era ceea ce cautam si care, evident, mi s-a parut o minunatie intr-un final. Da, sigur avaem sa fiu placut cu acel parfum si avea sa imi ofere un aer elegant, asa cum imi placae mie sa fiu.
-Pe acesta, va rog.
Sus In jos
Lee Me-Yeong

MesajSubiect: Re: A little gift for a special person   Lun Feb 01, 2010 4:14 pm

Cat timp a mirosit parfumurile, eu mi-am tinut capul in jos si n-am zis nimic. Eram sigur ca pe tip il deranjase sugestia mea asa ca am preferat s tac. I-a luat foarte mult pana sa aleaga parfumul. Imi mai ridicam din cand in cnd privirea pentru a vedea pe care il misroase si pentru a stii in caz ca m-ar fi intrebat. Intr-un final, a ales parfumul pe care i l-am recomandat eu. Un zambet mi-a aparut pe buze.
-Sigur, i-am zis.
M-am uitat la numarul de pe mostrade parfum. M-am ridicat pe varfuri pentru a lua cutia cu parfum de pe raftul de sus.
-Vi-l impachetez sau va dau plasa de cadou?
Sus In jos
Shiba-san

MesajSubiect: Re: A little gift for a special person   Lun Feb 01, 2010 4:16 pm

Cred ca se simtea mandru ca alesesem parfumul pe care mi-l recomandase el. Sincer, asta nu il ridica in ochii mei. Alesese acel parfum pentru ca era cel mai scump si de la o firma foarte buna si i se paruse luxos, nu pentru ca ar fi cunoscut persoana respectiva, iar parfumurile reflecta personalitatile persoanelor, dar nu avea el de unde sa stie asta.
-Impachetati-l, va rog.
Sus In jos
Lee Me-Yeong

MesajSubiect: Re: A little gift for a special person   Mar Feb 02, 2010 5:09 am

Am luat cutia de parfum si m-am dus la tejghea. Am scos mai multe hartii colorate si m-am uitat la ele. Nu stiam cum vroia sa fie hartia. Eram sigur ca avea pretentii si la asta. NU credeam ca ii placeau hartiile colorate.
-Ma scuzati, am strigat. Puteti veni putin?
Sus In jos
Shiba-san

MesajSubiect: Re: A little gift for a special person   Mar Feb 02, 2010 5:36 am

M-am dus la el si am observat o gramada de feluri de hartii.
-Cea rosie si simpla, i-am spus.
Ma intrebam daca acum chiar avea sa creada ca cine stie cui il dadeam. Pentru ca rosu simbolizeaza dragostea si pasiunea, dar mie imi placea, pur sis implu, culoarea rosu. Pana la urma, cadoul era pentru mine.
Sus In jos
Lee Me-Yeong

MesajSubiect: Re: A little gift for a special person   Mar Feb 02, 2010 6:03 am

Am pus celelalte hartii la loc, lasand-o pe tejghea doar pe cea rosie. Cat timp taiam hartia si impachetam cutia, ii aruncam cateva priviri. Vroiam sa fie totul perfect. Cand am terminat, l-am intrebat nesigur:
-E bine?
Sus In jos
Shiba-san

MesajSubiect: Re: A little gift for a special person   Mar Feb 02, 2010 6:33 am

Imi impachetase cadoul foarte bine, dar nu trebuia sa ma arat foarte incantat de ceva anume.
-Mda, e bine, am spus indiferent.
Se tot uita la mine, cred ca vroia sa se asigure ca totul era perfect. Intr-adevar, paream si chiar eram un om pretentios, asa ca facea foarte bine ca se asigura. Era posibil sa nu-mi placa ce facea, asa ca sigur l-as fi pus sa despacheteze si sa mai impacheteze o data.
Sus In jos
Lee Me-Yeong

MesajSubiect: Re: A little gift for a special person   Mar Feb 02, 2010 12:35 pm

M-a enervat tonul lui, dar stiam ca nu trebuia sa ma iau in gura cu clientii. I-am zambit fortat, apoi i-am zis:
-Va multumim ca ati cumparat de la noi.
Mi se facuse greata deja. Uram comportamentul tipului. Niciodata nu mi-au placut persoanele care se dadeau interesante sau persoanele arogante, carora nu le pasa de nimic.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: A little gift for a special person   

Sus In jos

A little gift for a special person
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sweet Dreams :: Town :: Gift Shop-
Mergi direct la: